Food after smoked in electric smoker

Jak udržet teplotu pro Kouření chladu

Posted on: October 04, 2023
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Jste nadšenci do venkovního vaření? Rádi zacházíte do extrému a experimentujete s novými a vzrušujícími recepty na uzení potravin? Pravděpodobně jste jedním z výše uvedených, a proto jste zavítali na tuto stránku.

Studené uzení je jedním ze způsobů, jak vystoupit ze své komfortní zóny. Je to vzrušující zážitek z kouření, který vám pravděpodobně představí nový svět možností chutí.

Co je studené kouření?

Studené uzení je starodávný kulinářský postup, který se po léta používá k uchování a dochucení masa. Budete muset použít konzervační látky, abyste maso uchovali pro pozdější použití, koření, pokud ho chcete okořenit, a přidat výraznou chuť jeho přirozené chuti. Můžete ho zároveň konzervovat konzervováním a dochucováním vašeho masa. Některé potraviny můžete také udit studeným kouřem bez vytvrzení, což vydrží po delší dobu.

Celý proces uzení za studena je snadný postup, který můžete pohodlně provádět ve své kuchyni doma. Počáteční krok zahrnuje ošetření masa, aby se omezil růst bakterií odstraněním jakékoli vlhkosti v mase.

Maso visící v udírně potravin

Poté přistoupíte k vystavení masa pomocí vaší udírna podle vašeho výběru, mezi nimiž je celá řada udíren, včetně našich osvědčených Bradley kuřák jídla a jeho sada adaptéru pro studený kouř které vám určitě doporučíme.

Klíčem k upozornění je, že maso byste měli vystavit kouři, aniž byste ho spálili. Jakákoli forma tepla není povolena, což vysvětluje, proč se to většinou nazývá studené kouření.

Dalším klíčovým faktorem u masa uzení za studena je teplota. Pro dosažení nejlepších výsledků musíte neustále hlídat a udržovat doporučenou nízkou teplotu. Chyby zde mohou skončit zničením chuti vašeho masa, což nechcete, aby se stalo.

Ačkoli je základním faktorem, který je třeba vzít v úvahu při kouření za studena, udržování požadované teploty zůstává pro většinu lidí jedním z nejvýznamnějších problémů. Většina lidí v tomto kroku často selže, což značně ovlivňuje celkové výsledky vašeho zážitku z uzení jídla. (zde vám to Bradley usnadní)

Ale po přečtení tohoto článku by to nikdy nemělo být velkou výzvou, protože se s vámi podělíme o odborné tipy, jak nejlépe udržet nízké teploty během procesu studeného uzení.

Jak udržet nízkou teplotu během studeného kouření

Ve většině případů během studeného uzení doporučujeme udržovat teplotu masa na nízké úrovni 32 °C. Na papíře to může znít jednoduše, ale ve skutečnosti to tak je. Tajemství spočívá v tom, že zajistíte, že budete maso uchovávat v udírně nevyhřívaných potravin, zatímco budete udírnu získávat ze samostatné komory.

Ale existují i další faktory, jako je počasí, které také vstupují do hry při kouření nachlazení. Teplota okolního prostředí může změnit váš zážitek z kouření, což vysvětluje, proč je důležité kouřit v zimě, kdy jsou teploty nižší. Okolní studený vzduch hraje zásadní roli v tom, aby se udírna nezahřívala.

Ale pokud máte pocit, že se nemůžete dočkat chladnějších měsíců, doporučujeme kouřit pozdě v noci nebo brzy ráno, když je teplota nejnižší. Také doporučujeme použít hliníkovou odkapávací misku plnou ledu umístěnou v kouřové komoře, pokud máte pocit, že teploty stoupají nad 32 °C. Ujistěte se, že umístíte hliníkovou pánev do prostředního topeniště a udírny (nebo spodního stojanu vašeho Bradley Smoker), abyste pomohli regulovat teplotu.

Pomocí našeho sada adaptéru pro studený kouř to usnadní práci, protože odděluje generátor kouře (a jeho teplo) od trouby a vašeho jídla a hliníkové trubky umožní, aby se kouř ochladil, než se dostane k jídlu, které připravujete.

Potraviny uchovávané v udírně pro uzení

Nejlepší jídlo pro studené kouření

Existuje široká škála potravin, které lze udit za studena. Maso je však první potravinou, která se mi vybaví při zmínce za studena uzená jídla. Ale pokud s uzením za studena začínáte, určitě si budete chtít být jisti těmi nejlepšími druhy potravin, abyste mohli začít. Toto je možná nejlepší přístup, který doporučujeme, abychom vám pomohli snížit riziko chyb.

Maso je zdaleka nejbezpečnějším typem jídla, které se lze naučit s uzením studeným kouřem. Můžete jít na lososa, sýr, vařená vejce, zeleninu nebo třeba ořechy, které se udí mnohem snadněji.

Doporučujeme držet se dál od měkkých potravin, jako je sýr, a nechat to na zkušených pitmasterech. Sýr se snadno roztaví a může vám zkazit zážitek i při sebemenším zvýšení teploty. (nebo jděte na sýr pomocí sady adaptéru Bradley)

Klíčové věci

  • Udržujte teplotu potravin pod 90°F (32°C).
  • Ujistěte se, že kouřová komora je oddělena od hořícího dřeva.
  • Pokud je to možné, během chladných zimních měsíců kouřte.
  • V případě potřeby kouřte v chladnějších nočních hodinách nebo brzy ráno.
  • Hliníková odkapávací miska plná ledu může být nezbytná pro udržení teploty.

Máme pro vás několik dalších článků o studeném uzení:
Jak si vybrat nejlepší dřevo pro uzení sýra doma
První kouření studeným kouřením pro začátečníky
Jak doma udit slaninu studeným kouřem

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.