Smoking meat in quality food smoker

Důvody, proč potřebujete kryt kuřáku Všechna roční období

Posted on: October 04, 2023
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Jak nebo kde skladujete svůj kuřák? Kuchyně jsou dlouhodobou investicí do kuchyně a při jejich pořízení je chceme mít v provozu roky. Trvanlivost však závisí na tom, jak dobře se o svého kuřáka staráte. To se týká toho, kde je skladujete, jak je čistíte, a celkové kvality vaší udírny.

Většina udíren nepřichází s kryty, ale je nesmírně důležité si jeden pořídit, protože pomáhá zachycovat prach, mimo jiné prvky, které mohou ovlivnit životnost vašeho udírny. Tento článek se zabývá tím, proč potřebujete kryt pro kuřáky a jaké specifikace byste měli hledat při nákupu.

Proč používat kuřácký kryt

Ať už máte vnitřní nebo venkovní udírnu potravin, všechny jsou vystaveny různým živlům, zvláště pokud je nepoužíváte často. Použití krytu udírny chrání vašeho kuřáka a chrání před prachem nebo jinými nežádoucími částicemi.

Zde je několik důvodů, proč potřebujete přikrývku pro kuřáky:

  • Chrání proti rzi – V závislosti na typu a kvalitě vašeho udírny jsou některé náchylnější ke korozi než jiné. To znamená, že pokud by byl v období dešťů odkrytý, mohl by váš udírna snadno zrezivět.
  • Kryje kuřák před různými živly – Od ptačího trusu po prach a slunce je váš kuřák vystaven tak velkému množství, že to může časem ovlivnit jeho výkon. Příliš mnoho slunce může například zahřívat jednotky a bránit jim v kouření nebo ohřátí masa.
  • Perfektní pro všechna roční období – To je zvláště užitečné, pokud nepoužíváte udírnu často.
Kuřák rezne kvůli dešti

Tím, že kuřák necháte celý rok venku nebo uvnitř, se všichni shodneme na tom, že to klima ovlivní. Od sněhu po silný vítr, to vše ovlivní vašeho kuřáka tak či onak. S potahem na udírnu se nemusíte bát zanesení některých částí sněhem, vnikání vlhkosti a koroze.

Na co si dát pozor při nákupu potahu na udírnu

Stejně jako existují různé typy kuřáků, existuje také mnoho kuřáckých krytů. Jak tedy víte, že máte ten správný fit?

Níže jsou uvedeny některé funkce, které je třeba hledat:

  • Typ kuřáka – Při výběru přikrývky na kuřáky je zásadní typ kuřáka, který máte, protože vás navede, co si pořídit, abyste svého kuřáka co nejlépe chránili ve všech ročních obdobích.
  • Odvětrávání – Má kryt větrací otvory? Ty jsou opravdu užitečné, protože pomáhají unikat zachycené vlhkosti, která, pokud je ponechána dlouho, může způsobit rez.
  • Snadné použití – Jak jsme již řekli o potahech na udírnu, nikdy to není univerzální, takže se ujistěte, že váš obal perfektně sedí a nemusíte s ním při používání neustále bojovat. Pokud si nejste jisti, doporučujeme změřit udírnu shora dolů, šířku a strany.
  • Cena – Zatímco kryty na kuřáky obecně nejsou drahé, ceny se liší v závislosti na kvalitě, velikosti a materiálu.
  • Údržba krytu – zahrnuje to, jak kryt čistíte.
  • Použitý materiál – polyester, vinyl a plátno jsou tři běžně používané materiály. Při nákupu potahu na kuřák je důležité, abyste rozuměli použitému materiálu, protože mají různé vlastnosti.
Kuře uzené v kvalitní udírně potravin

Jak používat kuřácký kryt

Nasazení udírny na udírnu je snadné. Je to hlavně proto, že většina má zip a stačí jej pouze rozepnout.

Chcete-li zajistit, aby byla každá část zcela zakryta, nasaďte kryt udírny na udírnu a zapněte jej zipem, abyste uzamkli nežádoucí prvky.

Několik Bradley tipů a triků, které vám pomohou s údržbou udírny

Správná údržba je tajemstvím číslo jedna k prodloužení životnosti jakéhokoli nástroje nebo části vybavení. Může pomoci zabránit neplánované odstávce vašeho kuřáka, což může být nákladné a nepohodlné, zvláště pokud jste se právě připravovali na uzení hovězího masa.

To znamená hloubkové čištění udírny po použití, abyste odstranili mastnotu a veškeré nahromaděné zbytky jídla. Zahrnuje také, jak nebo kde skladujete kuřák.

Můžete například izolovat udírnu a používat ji přes zimu. Ochrana vašich kuřáků umožňuje udržet teplo, které se vytváří, a zajišťuje, že nic nebude žádným způsobem ovlivňovat proces uzení jídla. Existují různé způsoby, jak toho dosáhnout, včetně použití izolačních plášťů, svářečských přikrývek a izolačních přikrývek.

Je důležité poznamenat, že každý z výše uvedených izolátorů se od ostatních tak či onak liší, takže před nákupem je zapotřebí řádný průzkum.

Uzení masa v kvalitní udírně potravin

Shrnout

Uzení potravin stále roste v popularitě, s tolika recepty objevovat online. Chcete-li prodloužit životnost vaší udírny a vytvořit mnohem lepší zážitek z vaření, je důležité, abyste ji správně udržovali.

Podívejte se na tyto další články o příslušenství pro uzení potravin:
Jak používat to nejlepší příslušenství pro kuřáky
5 nejlepších nástrojů, které potřebujete k lahodnému uzení jídla
Nejlepší BBQ rukavice hodnocené!

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.